Bourání - Podzim 2010

S plány na rekonstrukci jsme začali už v létě 2010, ovšem zásadní rozhodnutí přišlo až po několika šokujících odhaleních, které nám připravil původní majitel spolu s kamarády Zubem Času a Dřevo Morkou. Od původního plánu na "drobné úpravy", v rozsahu srovnatelném jen s větším úklidem, jsme postupně přecházeli k "možná by to stačilo zakrýt" nebo "jen to trochu zpevníme" až k závěru, že bude nutné vyměnit celou střechu.

Během léta jsme ještě stihli vybudovat kanalizaci, zaizolovat základy domu nopovou fólií a začali jsme s bouracími pracemi. Nejprve svépomocí, za vydatné podpory rodiny a našich přátel. Na začátku října jsme oslovili firmu specializující se na dřevostavby. To už začínalo jít do tuhého...obzvlášť poté co se začalo ukazovat, že špatným zprávám o stavu chalupy ještě není konec. Po odkrytí krovů a stropní konstrukce, jsme našli značně prohnilou středovou část roubení. Tu jsme nechali rozebrat a celou znovu postavit. Dále se zcela měnily 2 spodní trámy podél přístupového chodníku a u vstupu.

Byly to nečekané komplikace, ale firma Reno z Val. Meziříčí si s tím poradila velice dobře.

Podívejte se na více fotografií z té doby na našem webovém fotoalbu dole

Více fotek najdete na dalších stránkách pod následujícími odkazy...

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image